Vianočné dekorácie

 
 
 

+421 903 228 557

 
 
 
Úvod > Blog > Vianočné dekorácie
 

Vianočné dekorácie

                                                                                                                                                                                                  Vianoce sú časom, kedy má byť rodina spolu a užívať si chvíle pohody. Aby sme sa dobre cítili neodmysliteľnou súčasťou je voňavá domácnosť plná dobrôt a krásnych dekorácii. Veď, kto nemá rád, keď domov vypadá dokonalo? My určite Vianoce milujeme a ak aj vy patríte k nám, máme pre Vás pripravených pár návodov, inšpirácií a trikov, ako Vaše Vianoce dostanú šmrnc ????

Keďže Vianoce nie sú len o tom jednom krásnom dni 24. máme možnosť si atmosféru vychutnávať aj vopred. Začali by sme preto s nejakými ozdôbkami a dekoráciami, ktoré Vás hneď privítajú pri príchode domov. Teda začneme vonka ???? Väčšina z nás je zvyknutá na vianočné venčeky, ktoré skrášľujú vchodové dvere. Tieto venčeky sa dajú kúpiť takmer v každej predajni, kde sú ponúkane kvety a dekorácie. Dnes je ale veľkým trendom, že tieto dekorácie si pripravujeme sami doma. Nie je to tak náročné, aby sa to nedalo zvládnuť, no chce to určitú šikovnosť, oko pre detail a hlavne čas, ktorý je dnes celkom vzácny.

Na výrobu venčeka, ktorý je možné nechať visieť na dverách je veľmi dôležité voliť materiály, ktoré nie sú ťažké. U nás v kvetinárstve používame slamené vence, je to ľahký materiál a dobre sa s ním pracuje. Ak nezoženiete slamený, môže byť aj polystyrénový, alebo aký sa Vám podarí zohnať. Veniec si dôkladne obalíme, aby nikde neprečnieval korpus. Dovolím si tvrdiť, že na Vianoce je ideálne voliť čačinu, ale ak máte radi netradičné veci, môžete to skúsiť so starým štrikovaným šálom, svetrom alebo zvoliť materiál, ktorý je pre Vás ten najkrajší. Dekorácie ktoré sa ukladajú na veniec je najlepšie priliepať alebo drôtovať, nech sa nestane že pri každodennom manipulovaní sa veniec nejako poškodí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázali sme si pár inšpirácii na venčeky, ale ak máte dostatočný priestor, môžete si vyzdobiť aj okolie dverí, schodov alebo celkovo vstupu. Výroba týchto väčších dekorácii je podstatne náročnejšia, preto ak nemáte dostatok času, miesta a energie tento typ veľmi neodporúčam. Napriek tomu sú to krásne veci, ktoré sa oplatí aspoň pozrieť ????

Keď máme vstup vyzdobený môžeme sa pustiť skutočne domov. Povedzme si, nie všetci máme obrovské haly, ako v amerických filmoch, vysoké stropy a veľké krby. Áno, všetko je to krásne, no ak bývate v byte, nie je na ozdoby toľko miesta. Niekedy stačí ak si doprajete krajší aranžmán na stôl, nejakú dekoráciu na poličku alebo niekam do obyvačky. Nápadov na aranžmány je neskutočne veľa. Takéto dekorácie odporúčam kupovať, prípadne objednať na mieru priamo v predajni (kľudne aj u nás ????) pretože chceme, aby boli trvácne, krásne a vkusné. Pre odvážnych by som poradila používať skutočne kvalitné materiály, aby ste boli so svojou prácou spokojní. Ak by ste chceli dekorácie so živou čačinou je veľmi dôležité aranžovať ju do mokrej hmoty, teda oasisu, ktorý treba pravidelne polievať.

TIP! Ak máte doma čačinový adventný veniec, pravidelne ho roste, aby si udržiaval svoju čerstvosť a potrebnú vlhkosť. Takto zabezpečíte že jeho vzhľad sa nebude výrazne a ani rýchlo meniť. To isté platí aj pre iné čačinové dekorácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia